Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 8,6475
Euro 10,1499
Altın 486,12

Geleneksel Tıp modern tıbba yardımcı oluyor

Binlerce yıldır hayatımızda olan geleneksel tıbbı bir klinik haline getirerek, İzmit’te adından sıkça bahsettiren GETAT kliniğe misafir olduk

Modern tıbba yardımcı olacak uygulamalar içeren geleneksel tedavi uygulamaları ülkemizde birçok kişi tarafından yapılıyor.

İzmit Özel Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu, Göğüs Cerrahisi Uzmanı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi Cemalettin Cihangir’in tarafından açıldı.

GETAT olarak adlandırılan klinik merkezi ilimizde kısa sürede ilgi görmeye başladı ve büyüdü. 2 yıldır faaliyette olan klinikte birçok kişi deva aramaya geliyor. Geleneksel tıbbın uygulandığı klinikte, Hacamat, Sülük, Akupunktur, Botoks ve cilt güzelleştirme gibi birçok tedavi hizmeti veriyor.

7 çalışanı ile Pazar günü hariç haftada 6 gün hizmet veren klinik oldukça hijyenik ve kaliteli. Cihangir ile yaptığımız röportajda, geleneksel tıbbın önemini ve faydalarını konuştuk. Cihangir, “Tıbbın alternatifi olmaz diyerek”, Modern tıp sek sarmallı koronavirüse hala bir çare bulamadığını dile getirdi. Tıbbın alternatifi yoktur, ama geleneksel tıp uygulamaları modern tıbba yardımcı olacak uygulamalar olduğunu ifade ederek. Asıl amaç bağışıklığı arttırmaktır” dedi.

Geleneksel tıbbın kabul edilebilir hale gelmesi için, “Medyada boş konuşan bilgisiz dinozorların son bulması gerekiyor” diyen Cihangir, sülük tedavisi hakkında da çok başarılı bir bilimsel makale tarzında bir kitabında yazarı.

 

Kendinizden bahseder misiniz?

20 yıldır hekimim son 5 yıldır bu tamamlayıcı tıp ile uğraşıyorum, sülük hacamat kursları aldım. Daha sonra bu kliniği açtık.

Yaklaşık 2 yıldır Sağlık Bakanlığı onaylı olarak hizmet veriyoruz. Ben daha önce Devlet Hastanesinde kapalı akciğer ameliyatları yapıyordum, cerrahi işlemleri yapan bir hekimdim. Hastanede çalışmaktan yorulmuştum, benim için böyle daha iyi oldu. Kendi işimin başında olmam beni de rahatlattı, hastalarım oluyor onlara da bakıyoruz. Son dönemlerde güzellik uygulamalarına daha çok yön vermeye başladık.

Beni araştıranlar bakanlar zaten beni biliyor, 40 yıldır yapılmayan ameliyatları yaptım. Bunu bir hacı hoca tayfası yapıyor, merdiven altı vergi vermeyenlerin yaptığı işlemler olarak bilinir. O yüzden benim gibi bir doktora alışmaları biraz zaman aldı.

 

Çalışma sisteminiz nasıl?

Sabah saat 10.00’da başlıyoruz, ben geldikten sonra burada tüm işlemler başlıyor. Burada diğer çalışanlarda işlem yapıyor, ozon terapi gibi.

Akşamda 19.00 gibi kapatıyoruz. Cumartesi de sabah 10.00 akşam 17.00’de kapatıyoruz. Pazar günü de kapalıyız, benle beraber 7 kişi çalışıyoruz. 2 tane güzellik uzmanımız var.

 

Geleneksek Tamamlayıcı Tıp nedir?

Tıbbın alternatifi olmaz, Geleneksel tıp geçmişten bugünler kadar gelen ve geçmişte hastalar üzerinde etkinliği kanıtlanmış uygulamalardır. Hacamat, sülük tedavilerinin en meşhuru nane limondur.

Sağlık Bakanlığı bu işi sertifikalı doktorların yapmasını istedi, bizde yapıyoruz. Ozon terapi en önemli tamamlayıcı tıp uygulamasıdır, ozon aslında tıbbın kendisidir.

Modern tıp sek sarmallı koronavirüse hala bir çare bulamadı. Hala kansere tedavi bulamadılar, biz de bunlara çare bulduk demiyoruz.

Fakat yaptığımız uygulamaların asıl amacı bağışıklık sistemimiz arttırmak. Hacamat eşittir detoks, hacamatta birikmiş olan pis kanı dışarı alıyoruz, Sülük ise bir biyo cerrahidir normal kanı emerken 114 tane emzin salgılıyor.

Tıbbın alternatifi yoktur, ama modern tıbba yardımcı olacak uygulamalardır. Asıl amaç bağışıklığı arttırmaktır.

 

Yaptığınız uygulamalar neler?

Hacamat tedavisi yapıyoruz, sülük tedavisi, mezateropi denilen güzellik uygulamaları, cilt gençleştirme, Fransa askı, botoks ve dolgu uygulamaları, kanser hastaları için beslenme, diyet ve obezite önerileri yapıyoruz.

Kematorapi almış insanların bağışıklık sistemlerinin daha iyi olmasını sağlıyoruz. Diyabet, kronik ve romatizma hastalarında önerilerimiz var.

Bu uygulamaları kimler yaptırabilir ve kimlerin yaptırması sakıncalı?

Herkes. Ozon terapide iki tane şeyimiz var, bir bakla yiyemeyenler bunlar Akdeniz anemisi hastalar yani enzim eksiliği olanlara yapmıyoruz.

İkincisi ise guatrı yani troid bezi aşırı çalışanlara yapmıyoruz. Hamilelere de tedavi yapmıyoruz, herhangi bir durumda suçlayacakları kişi biz oluyoruz sonra.

 

Yaptığınız uygulamaların size geri dönüşü nasıl oluyor?

Çok iyi oluyor. Hastalarımız hep birbirlerine söylüyor o şekilde geliyorlar. İzmit’te haberdar olmamız oldukça kötü.

Kocaeli’de iki tane daha bizim gibi klinik var, ama bizim kadar geniş işlem yapan klinik yok. Şu anda batı illerinin tamamında var.

Yavaş yavaş da artıyor sayıları, çünkü tıp her şeye çare olmuyor. Bel fıtığı boyun fıtığı gibi durumlarda bizim inanılmaz derecede ozon terapi ile beraber inanılmaz derecede çok etkin bir sonuç alıyoruz. Hastaya fizik tedavi verilmişse biz gerçekten o hastayla çok güzel sonuçlar alıyoruz.

Tıp her derde deva olmadığı gibi biz de her derde deva değiliz, öyle bir iddiamız yok ama başarı oranımız yüzde 80-90’larda rakamlarımız epey yüksek.

Güzellik uygulamalarında doktor çok önemli. Gerekmeyen müdahaleleri yapmıyorum müşterilerime.

Olmayacak şeyi yapmıyoruz her zaman doğuyu yapıyoruz. Dışarıda hacamatı 70 liraya yapıyorlar, vergi vermiyor kira ödemiyor, çevreyi kirletiyorsun gökten yeşil ışık indirip haram para kazanıyorsun bir de utanmadan bana pahalı diyorsun. Hacamatı 150 liraya yapıyoruz o yüzden.

 

Modern tıptaki doktorlar size nasıl bakıyor?

Arkadaşlarım bize inanılmaz tepkililer. Ama ne zaman ta ki kendi yakınlarına çare bulamadıkları zaman bize geliyorlar. Arkadaşlarımı suçlamıyorum, bende onlar gibiydi bir ara. Bilmiyoruz ama benim yaptığım işi biliyor musun sen, bilip de konuşmak daha doğru.

Modern tıp kanıta dayalı tıptır, binlerce yıl kanıtlanmış bir şeydir neyini kanıtlıyoruz ki. Bu tür tedaviler bireysellik gösterdiği için ondan dolayı kanıta dayalı olmuyor.

Bu kitabın yazarı benim, oku da konuş. Avrupa’da sülük medikal cihaz diye geçiyor. Bu kitabın arkasında patentler var, ABD devleti almış hepsini onaylanmış bir şey bu.

Yakında satacaklar bize. Prostat, meme ve yumurta kanserine sülük tedavisinin olumlu etkilerini gösteren bir patent almışlar.

Bilmeden otçu çöpçü, hacamatcı sülükçü diyorlar Utanmadan koca koca profesörler hiçbir konuda bilgileri olmadan konuşuyorlar. O yüzden bizim en büyük kötülüğümüz hiçbir konuda fikrimiz yok ama zikrimiz çok. 3 ay önce maske kullanma diyenler maske kullan diyorlar. Ben koronavirüs patladığında D vitamini kullanın dedim, karşı çıkanlar oldu klavye delikanlıları. Sonra valilik, hastaların d vitamini eksikliği olduğunu söyledi.

Televizyonlarda konuşan kahramanlar bilgisizce konuşuyor. Koronavirüse karşı bağışıklığımızı yüksek tutmamız lazım, omega 3 alın. Bağışıklığımız bizim her şeyimiz.

 

Geleneksel Tıp ne zaman kabul edilebilir hale gelir gelecek?

Gerçekten çok güzel bir soru. Ne zaman bu eski kafalı doktorlar elini ayağını medyadan çekerlerse, itiraz etmeden öğrenmeyi denerlerse, insanları dinlerlerse insanlığa çok faydalı bir şey olabilir. İlaç firmaları silah firmalarından daha güçlü ve daha tehlikelidir. Bir anda gıda ve vitaminleri kötülerler, çükü ilaç satışı düşmüştür.

O yüzden geleneksel tıbbım ülkemizde kabul edilebilir hale gelmesi en az 15-20 seneyi bulur. Çünkü hala dinozorlar konuşuyor, hiçbir konuda fikri olmayanlar konuşuyor.

Ben ağzımdan her şeyi makaleyle bilimsel destekle açıklıyorum. D vitaminin bir sürü faydalı etkisi var. Fıtık yaşlı insanlarda şimdi genç insanlarda fıtık çıkıyor sebebi D vitamini eksiliğiymiş.

D vitaminin yanlış olduğunu iddia eden, senin makalen var mı neden konuşuyorsunuz. Bunu ben uydurmadım ki adamlar çalışma yapmışlar. Bizim ağzımızdan çıkan her şeyin arkası dolu medyadakilerin çoğu boş konuşuyor.

Dinozorların ortadan kalkması için 15-20 sene daha var. Bu işe olan insanlarında kendilerini geliştirmeleri de çok önemli.

Özel İzmit Getat Kliniği Web Adresi: https://izmitgetatklinigi.com/

İnstagram Sayfası: https://instagram.com/ozelizmitgetat?igshid=19925xidc2nt7

İletişim Numarası: 0538 429 27 86

10 Eki 2020 - 16:13 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi