Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 8,6580
Euro 10,1795
Altın 488,66

“Hiç kimse yoksa CHP var”

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, “Bu ülkenin kurucu iradesi olduğu ve hiç kimse yoksa CHP var dedirtebilmek mantığıyla hareket ediyoruz” dedi

Hanifi Surun
Hanifi Surun Tüm Haberleri

CHP’nin en başarılı ilçe başkanları arasında gösterilen Darıca ilçe başkanı Gökhan Aktaş ile görev süresinin bir yılını değerlendirdik. CHP’li Gökhan Aktaş görev süresi boyunca neler yaptığı ve geri kalan bir yıllık görev süresinde neler yapacağını açıkladı.

Ses Kocaeli Gazetesi: Bir yıllık ilçe başkanlığınız süresi boyunca neler yaptığınızı genel olarak değerlendirir misiniz?

Gökhan Aktaş: Siyasi parti temsilcilerinin asıl amacı parti politikalarının geniş halk kitlelerine ulaştırılması ve bu yöntemle oydaş artırmak suretiyle iktidar olmaktır. Bu amaçla yapılan tüm çalışmalarımız esasen partimizin politikası ve programlarının kitlelere aktarılmasıdır. Dolayısıyla yapılan veya yapılmaya çalışılan tüm çabalar tamamen bu uğurda yapılan işlerdir. Bir yıllık görev süremiz geçtiğimiz günlerde doldu. Hatta yönetimimizle birlikte pastamızı da keserek bir yıllık görev süremizi de kutladık. Bir yıllık görev süremizde yapmak istediğimiz çok şey vardı. Ancak; malum salgın nedeniyle yapmak istediğimiz birçok şeyi yapamadık. Yapmak istediğimiz en önemli çalışma ise örgütlenme modeli üzerinde bir çalışmamız vardı. Öbek örgütlenmesi ve mahalle yapılanması adı verilen bu çalışma kapsamında CHP gerek Darıca ve gerekse tüm Kocaeli’nde daha iyiyi, başarıyı elde etmesi amaçladık. Öbek örgütlenmesi sayesinde daha çok insana ulaşmayı sağlayacak, böylece iktidar yolunda en ciddi adımlarımızı atacaktık. Pandemi nedeniyle hayata geçirme imkânı bulamadık. Çok ilginç bir deneyim oldu. Koşullara göre davranış geliştirdik. Bu süreçte İnsanlarımızın ihtiyacını saptadık. Saptadığımız bu ihtiyaçların hangisini karşılayabiliriz bu tespit yaptık. İnsanların o dönemdeki temel ihtiyaçları maske, ardından gıdaya gereksinim duyuldu. Bizde pandemi döneminde bu tür ihtiyaçlara cevap vermeye çalıştık. Darıca’nın 7 ana caddesinde bulunan esnafa 3 kez ziyaret yaptık. Bu ziyaretlerimizin birinde bayrak dağıttık. Diğerinde 14 kuralın yazılı olduğu yazı verdik. Son ziyaretimizde sadece esnafımızı ziyaret ederek hayırlı işler diledik. Bu çalışmaları yaparken CHP’nin sadece seçimden seçime gelip oy isteyen veya ziyaret eden bir siyasi parti olmadığını ifade ettik. Bu ülkenin kurucu iradesi olduğu ve hiç kimse yoksa CHP var dedirtebilmek mantığıyla hareket ediyoruz. Bu ziyaretlerimizin sonunda çok olumlu görüşler ve dönüşler aldık. 14 mahallemizin muhtarlarını çok kez ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Bir çok ziyaret,  meclis çalışmaları, online panel vb bir çok faaliyetimiz oldu.

Ses Kocaeli Gazetesi: Bu süreçte Darıca’da kaç aileye gıda yardımında bulundunuz?

Gökhan Aktaş: Bu süreçte 500 koli gıda kolisi dağıttık. Bu 500 kolinin yüz tanesini il başkanlığını sağladı. 400 tanesini de ilçe örgütü olarak biz sağladık. Pandemi başlar başlamaz ilk ve ikinci etap olmak üzere 5 bin maske dağıttık. Bunların yanı sıra sokağa veya markete gidemeyen vatandaşların yerine markete giderek onların yerlerine alışveriş yaparak evlerine teslim ettik. Tüm bu çalışmalarımızı ilçe yönetimi, meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte yaptık. Ayrıca Darıca Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Destek Grupları içerisinde yer aldık.

DARICA’NIN KRONİKLEŞEN SORUNLARI VAR

Ses Kocaeli Gazetesi: Pandemi sürecinde Darıca Belediyesi’nin yaptığı yardımları yeterli buluyor musunuz?

Gökhan Aktaş: Darıca Belediyesi ve iktidar partisi biz maske dağıtmadan önce maske dağıtmadı. Biz gıda yardımı yaptıktan sonra da yine gıda yardımı yapıldı. Darıca Belediye bu süreçte 5 bin koli dağıttı. Bu 5 bin koliyi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi birlikte dağıttı. Şimdi bir tarafta bütçesi olmayan, üyelerin aidatları ile ayakta duran CHP Darıca ilçe örgütü 500 koli gıda dağıtmasıyla 200 milyon TL bütçesi olan Darıca Belediyesi’nin 5 bin koli gıda dağıtmasını kıyaslanamaz. Darıca’ya göre az bir yardım. Bu konuyla ilgili olarak Darıca Belediyesi 2021 yılı bütçesinde sosyal yardımların daha fazla artırılması için ve pandemi göz önünde bulundurularak bütçe yapılması meclis üyelerimiz önerdi. Ancak bu kabul edilmedi. 200 milyon TL bütçenin yüzde beşi bile bunun için ayrılsa bütün Darıca’ya yeter.

Ses Kocaeli Gazetesi: Bir yıllık görev süreniz boyunca Darıca’da tespit ettiğiniz sorunlar nelerdir?

Gökhan Aktaş: Darıca’nın kronikleşen sorunları var. Bu sorunların en başında yerleşim ve imar sorunu var. Abdi İpekçi ve Sırasöğütler Mahallesi’nde halen imar sorunu devam ediyor. Bu imar sorunlarını bir türlü çözülmüyor. Darıca’da trafik sorunu, altyapı ve üstyapı sorunları var. Halen daha Zihni Topçu döneminden kalan altyapı duruyor. İSU Darıca’da yeni yeni alt yapı çalışması yapıyor. Darıca’nın en büyük sorunu işe samimiyetle bakmakla geçiyor. Ortada bir sorun var bu sorunları nasıl çözerize bakılmıyor. Darıca’daki sorunlara sadece bugünü kurtarmak adına bakıldığı için bu sorunlar kronikleşerek çözülmüyor.

DAHA FAZLA ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

Ses Kocaeli Gazetesi: İlçe başkanı seçildikten sonra iki meclis üyeniz istifa etti. Bu istifalarla ilgili olarak neler söylemek istersiniz?

Gökhan Aktaş: Ben ocak ayında göreve geldim. Meclis üyeleri ise şubat sonunda istifa ettiler. İstifaları CHP ile veya şahsımla alakalı değil. Siyasetten beklentileri ile alakalı. İstifa eden meclis üyelerinin istifa gerekçeleri CHP kaynaklı değil. Hayata bakış ve siyasetle alakalı tercihleridir.

Ses Kocaeli Gazetesi: Bir yıllık görev süreniz daha var. Bu bir yıllık görev sürenizde yapmayı planladığınız proje ve çalışmalar nelerdir?

Gökhan Aktaş: Bu süreçte yapamadıklarımız var. İlk olarak onları yapacağız. Çünkü pandemi nedeniyle yapacağız dediklerimizin yüzde yetmişini yapamadık. Gençlerle çalışmalar yapacaktık yapamadık. Gençlik Kamp yapacaktık maalesef kaldı yapamadık. Mahallelerdeki yapılandırmamızı çok sağlıklı bir şekilde yapamadık. Tüm bunları yapacağız. Kadın ve gençlik kollarımızı daha fazla ön plana çıkaracağız. Böylece toplumun içerisinde daha fazla yer alacağız. Ev ev kapı kapı gezen bir kadın kolları oluşturacağız. Darıca’da ciddi anlamda genç nüfus var. Bu gençlerin bakış açışını CHP’ye çevirmemiz lazım. Çünkü son 15 yılda en çok zarar uğrayan ve hak kaybına uğrayan kesimlerin başında gençler geliyor. Gençlerin sorunlarını çözüm konusunda CHP’nin olduğunu gençlere anlatacağız. Gençlerimiz bizler için çok değerli. Onlarla birlikte örgütleneceğiz.

İLK SEÇİMDE BU HÜKÜMET DEĞİŞECEK

Ses Kocaeli Gazetesi: Siyasetteki hedefiniz nedir?

Gökhan Aktaş: Benim dışımda toplumun siyaset kurumundan beklentisi nedir? Bence asıl soru bu olmalı benim kişisel hedefimin pek önemi yok biz topluma ne verebiliriz bence onu tartışmalıyız.  Niye siyaset kurumunun içerisindeyim? Toplum içinde bulunduğu sorunların çözümü için daha güzel bir ülke hayalim için aldığınız bir ekmekten tutun, aldığınız nefesin kalitesini bile siyaset kurumu belirliyor doğru, dürüst ve ilkeli insanların olması fayda yaratır. Benmerkezci bir yaklaşım günün sonunda herkesi üzer. Ancak; kolektif düşünce tüm kamuoyunu kapsar böyle düşündüğüm için siyaset yapıyorum.  Siz İlçe başkanı olursunuz, belki belediye başkanı veya milletvekili olabilirisiniz ama en önemlisi fayda üretmenizdir. Bu nedenle diyorum benim hedefimin bir önemi yok nerede olursanız olun fayda üretiyorsanız kıymetli olan odur.

Ses Kocaeli Gazetesi: Son olarak neler söylemek istersiniz?

Gökhan Aktaş: Ülke olarak iyi yönetilmiyoruz. Gerek dış politikada gerekse de ekonomik sıkıntılar ortada. Bunların yerele olan yansımalarını da yaşıyoruz. 2 yıldır Darıca’da bir belediye yönetiliyor mu?  Bu 2 yılda Darıca’da değişen veya var olan sorunların çözümünde bir değişiklik yok. Sadece belediye başkanı için güler yüzlü deniliyor. Belediye başkanının şu sorunu çözdü dediğimiz bir şey yok. Diğer bir sorun ise kurumlara olan güven yok oldu. Bunun yeniden tesis edilmesi lazım. Yapılacak olan ilk seçimde bu hükümet değişecek. Türkiye 18 yılın sonunda geldiği bu sıkıntılı süreçleri atlatacak inşallah. Ülkemiz 2. Yüzyılında yine CHP iktidarı ile yoksulun, halkın, adalet isteyenlerin yanında olan, çağdaş, üreten ve ürettiğini halkıyla paylaşan bir iktidara sahip olacak. Bu saçma, dayatmacı sistemden kurtularak güçler ayrılığına bağlı çalışan ve güvenilir bir meclise sahip gelecek kaygısı yaşamayan insanların ülkesi olacağız tüm çabamız bunun için olacak.  

12 Oca 2021 - 12:20 -

Muhabir Hanifi Surun


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Mustafa Çelik41 - siz önce il başkanlıklarınızdaki onlatca tecavüz olayını temeizleyin,terör destekçisi il başkanını görevden alın hdp ile ittifak yapmayın ve bir kez olsun dış konularda milli bir duruş sergileyinde o zaman chp var diyelim

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 12:51


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi