Kocaelisporlular yönetime ÖFKELİ

14 Mayıs Cumartesi günü Eyüpspor, sahasında karşılaştığı Kocaelispor'u 2-1 mağlup etti. Maç sonucunda Kocaelispor küme düştü. Mevcut yönetimin göreve gelmesinden itibaren başarısızlık gerekçesiyle çok sayıda teknik direktör değişikliği yapılan Kocaelispor'da kötü sonuç engellenemedi. Kocaelispor’un küme düşmesinin ardından yönetimin de değişmesi için kongre sesleri yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz yıl 2. Lig’den 1. Lig’e yükselen Kocaelispor’un kötü yönetilmesi nedeniyle yeniden 2. Lig’e düşmesinin ardından Kocaelispor taraftarlarına düşüncelerini sorduk.

Burak Şahin

"Mevcut yönetimde siyaset ön planda. Mesut Özdemir gönderildi, Pendik'te şampiyon oldu. Burak Süleyman'da aynı şekilde Sakaryaspor'da şampiyon oldu. Dediğim kişiler İzmit'te doğmuş büyümüş kişiler. Yanlış transferler yapılması sebebiyle böyle oldu. Yönetimin değişmesi iyi olacak. Şu an da taraftar Bahri Yavuz'un gelmesini istiyor. Kocaelispor olarak borcumuz çok. Daha da 1. Lig'e çıkabileceğimizi düşünmüyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın'ın da etkisi var. Engin Koyun ile birlikte siyasi açıdan yönetildi. Transferlere çok verildi. Hodri Meydanı da küme düşmesi ile birlikte içip içip tartışmaya giriyorlar, böyle taraftarlık olmaz. Oyunculara bu kadar çok para verilirken neden halen borç içindeyiz merak ediyorum" dedi.

Sahid Köksal

"Yönetimin değişmesi iyi olur. Kocaelispor yönetiminin hataları ve borçları sebebiyle küme düştüğümüzü düşünüyorum. Yanlış transferler sonucu durum bu halde. Forvete iyi birisini alamadılar. Önceden de küme düştü, önemli olan iyi yönetim. Mutlak şart iyi yönetimin başa gelmesi. Taraftarımızı beğeniyorum. Her zaman her koşulda Hodri Meydan Kocaelispor'un arkasında. Keşke Süper Lig'de olabilsek, umutlarımızı kaybetmek istemiyoruz. Her şeyin hayırlısı olsun" dedi.

Atamer Cambazlar

"Bir Kocaeli tüm Türkiye'ye baktı. Kendi Kocaelispor'una bakamadı. Küme düşmesini beklemiyorduk. Yönetimin acemi olması sebebiyle Kocaelispor bu konumda. Trabzonspor gibi üç büyük takım arasında görülmesi gerekilen bir takım. Taraftara yazık ediliyor. Yönetim değişsin, yenilik her zaman iyidir. Temennimiz her şeyin yoluna girmesinden yana, umarım kısa zamanda olumsuzluklara bir çözüm getirilir" dedi.

Berkay Aydın

"Kocaelispor tamamen başarısız yönetimin sonucunda küme düştü. Küme düşen Kocaelispor'un en yakın zaman içerisinde tekrar üst lige çıkacağını ve bu sürecin yeni gelecek yönetim ile beraber gerçekleşeceğine inanıyoruz. Yönetimin değişmesi ile ilgisi aslında taraftar olarak da dile getirmesek de sezon başından beri olması gereken bir sonuçtu. Yeni gelecek yönetimin en az bizim kadar Kocaelispor'lu olması ve yeni gelecek yönetimin Kocaelispor'u maçlarını yakınen takip etmesini isteriz. En temel inancımız yeni yönetimde görmek istediğimiz isim Bahri Yavuz olmakla beraber, 1. Lig'e yükselişimizi tekrar Süper Lig'de olmamızı umut ediyoruz. Tribünde yerimizi koruyacağımızı, kesinlikle isimlerin değil, armanın peşinde olacağız. Bu zamana kadar en kötü yerlerde maç izlemiş olsak bile bizler buradayız. Tribünde güvence üniversite" dedi.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/10344884/kocaelisporlular-yonetime-ofkeli