Vedat Çalık seçilmiş başkan

Zafer Partisi Kocaeli İl Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi bugün Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı binasında gerçekleştirildi. Kongreye Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, mevcut Başkan Vedat Çalık ve partililer katılım gösterdi. Gerçekleştirilen kongrede Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın konuşmasının ardından okunan faaliyet raporları oy birliği ile kabul edildi. Kongre Divan Kurulu’na Koçak Tükenmez başkanlık yaptı. Kongre’de tek aday olan mevcut başkan Vedat Çalık oldu.

Sessiz istilaya ses çıkarmıyorlar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ konuşmasına başlarken, “Zafer Partisi bundan 10 ay önce kurulurken belki sizlerde bu soruyla muhatap oldunuz, “Bir sürü parti var, neden başka bir parti kuruyorsunuz? Şimdi kimse bu soruyu sormaya cesaret edemiyor.” ifadelerini kullandı. “ Türkiye’nin en büyük sorunu konusunda düzen partileri, iktidar partileri ve muhalefetiyle göçmen sorununda pısırık bir tavır sergilemektedirler. Türk halkına yalan söylemektedirler. Sessiz istilaya ses çıkarmayıp ülkeyi teslim etmektedirler. Tüm bunların karşısında Zafer Partisi tek başına mücadele vermektedir”

Türkiye’yi tüketen ülkeden üreten ülkeye çıkaracağız

“Bize soruyorlar sığınmacıları yollamak dışında hiçbir politikanız yok mu diye. Diğer partilerin bir tane politikasını söyleyin, onların ne politikası varmış. Ekonomi konusuna gelince, AKP 20 seneden beri ülkeyi yönetiyor, Nebati’ye soruyorsun gözlerimin içine bak diyor. Kılıçdaroğlu’na soruyorsun o da Ali Babacan hazırlayacak diyor. Biz orada da neoliberal partilerden ayrılıyoruz. Biz gerçek bir kalkınma politikasıyla yola çıkıyoruz. Türkiye’yi tüketen ülkeden üreten ülkeye çıkaracağımızı söylüyorum. Ekonomi politikalarımızı daha etkin bir şekilde anlatacağız. Şimdi duyuyoruz ki 6'lı masa da devlet planlama teşkilatı kuracaklarını, geri gönderme politikası yapacaklarını söylüyorlar. Bu 6'lı masadan sığınmacıların nasıl döneceğini hem de getirenler o masada otururken nasıl bir dönüş projesi çıkar?”

Muhalefet nasıl yapılır öğretiyoruz

“Zafer Partisi belirli bir mesafe kaydettikten sonra muhalefet nasıl yapılır, politika nasıl savunulur bunu tüm Türkiye’ye öğretmeye başladı. Türk gençliğinden başlayarak Türk milleti, Zafer Partisi’nin arkasında saf tutmaya başlamıştır. Mücadelemiz büyük bir mücadele, makam değil vatan mücadelesi. Zafer bizim olacak zafer inananların olacak.” dedi

Yönetim Kurulu Asil Listesi

Vedat Çalık, Nazmi Çolak, Zeynep Saner Alkan, Ayça Tokkuşoğlu, İsmail Uysal, Ali Poyraz, Ali Kemal Yusuf, Mümin Kozan, Fatih Üzülmez, Bekir Gündoğdu, Taner Kahraman, Ahmet Şahin, Onurcan Gül, Emre Yüksel, Mehmet Kalaycıoğlu, Yaşar Eroğlu, Atalay Serhan Doğan, Sabriye Işıklı, Mehmet Fidancı, Murat Ercan, Barışcan Kıraç, Kadriye Ülker Çalık, Ali Kemal Baştürk, Mehmet Safa Kahraman, Ceyhan Beyhan Topçu, Mehmet Üzülmezi Emrah Gülümser, Gülşah Gülümser, Pınar Hızlı, Saltuk Buğrahan, Sedat Tiryaki, Gökhan Savaş

- Kocaeli Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/11175807/vedat-calik-secilmis-baskan