Yıldız Demir Çelik halkla buluşuyor

Kartepe ilçesi, Uzunbey mahallesinde Yıldız Demir Çelik Sanayi AŞ tarafından yapımı planlanan Çelikhane ve Haddehane için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince 4 Ağustos 2022 Perşembe günü saat 10.00’da Kartepe ilçesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Düğün Salonu’nda bölge halkını konu ile bilgilendirmek, fikir ve görüşlerini almak amacı ile “Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacağını duyurdu.

On bin kişiye İstihdam sağlanacak

Yıldızlar yatırım Holding, ÇED toplantısı öncesi İstanbul Ekonomi Danışmanlık firmasına ekonomik etki analizi raporu hazırlattı.

Hazırlanan raporda “doğrudan ve dolaylı olarak yaratılacak istihdam yaklaşık 10 bin kişi düzeyindedir. Bu kişilere yönelik olarak yaratılacak hane halkı geliri bugünkü ekonomik rakamlarla 1 milyar TL’dir. Halihazırda var olmayan bu orana bir para yaklaşık olarak 40 bin kişinin doğrudan bir yılda aileleriyle birlikte ellerine geçecek olan paradır. Bu paranın ekonomik etkisi de ülkemiz ekonomisine katma değer olarak 6,1 milyar TL yansıma yapacaktır” ifade edildi.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/11516839/yildiz-demir-celik-halkla-bulusuyor