Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı ürünleri

Apple her sene olduğu gibi bu sene de Eylül ayında yeni ürünlerini tanıtacak. Bu seneki tanıtımın en beklenen ürünü iPhone 14 olacak. Önceki iPhone modellerinde olduğu gibi Apple yine dört yeni model duyuracak fakat bu sefer öncekilerden farklı olarak iPhone 14’ün mini modeli bulunmayacak. Mini yerine iPhone 14 Max piyasaya sürülecek. Mini’nin aksine Max, pro olmayan modellerde daha büyük ekran boyutuna sahip bir seçenek olarak karşımıza çıkacak. Diğer iki model ise iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Max olacak.

Pro için daha iyi işlemci

Normal modellerin mevcut Apple A15 Bionic işlemci kullanacağı belirtilirken, Pro modellerde ise daha iyi bir işlemci ve kamera bizleri bekliyor olacak.

Geliştirilmiş Apple Watch

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple şirketi 2022 yılında akıllı saatlerinde önemli değişiklikler yapacağını açıklamıştı. Eylül ayında tanıtılacak olan Apple’ın yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 8’in geliştirilmiş pil ömrüne ve vücut ısısı sensörüne sahip olacağı belirtiliyor.

Watch SE modelinin yenilenmesi beklenirken iddialara göre daha iyi bir tasarıma ve daha sağla malzemelere sahip olacak Apple Watch Pro modelinin çıkacağı öne sürüldü.

Yılsonuna kadar yeni Mac ve iPad modellerinin tanıtımları da beklentiler arasında bulunuyor fakat M2 işlemciye sahip olacak yeni Macbook Pro ve Max’lerin ne zaman çıkacağı konusunda kesin bir tarih bulunmuyor.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/11517806/applein-eylul-ayinda-tanitacagi-urunleri