120 bin vatandaşlık verilen Suriyeli oy kullanacak

Katıldığı canlı yayında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyeli sığınmacılarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu: "Komşumuzda yaşanan bir dram var. Elbette kendi ülkelerine dönecekler. Türkiye bu süreci bir politikayla yönetiyor. Biz o insanları ölüme terk edemeyiz. Operasyon bölgelerinde hayat normale dönmüş durumda" diye konuştu. 

120 bin Suriyeli oy kullanacak

"Türkiye, bu süreci bir politikayla yönetiyor. Şu anda ülkemizde 3 milyon 650 bin Suriyeli sığınmacı var. Araştırmalarda Suriyelilerin yüzde 70'i dönmek istiyor" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, 2023 seçimlerinde oy kullanabilecek Suriyeli sayısının da 120 bin olduğunu açıkladı.

Suriyeli Sığınmacılar Tartışması 

Komşumuzda yaşanan bir dram var. Milyonlarca insan yerinden edildi ve ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Bu insanların en büyük bölümü Türkiye'ye geldi. 2011'de başladığı zaman biz bu sürecin bu kadar uzun süreceğini tahmin etmedik. Bu insanlar elbette kendi ülkelerine dönecekler. Türkiye bu süreci bir politikayla yönetiyor. Biz o insanları ölüme terk edemeyiz. Operasyon bölgelerinde hayat normale dönmüş durumda. Türkiye'de 3 milyon 650 bin Suriyeli sığınmacı var. Araştırmalarda Suriyelilerin yüzde 70'i dönmek istiyor.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/11665816/120-bin-vatandaslik-verilen-suriyeli-oy-kullanacak