Kocaelili yarışmacının hayat hikayesi AĞLATTI

Kocaeli'de yaşayan Serdar Mete, 34 yaşındayken yani 2014 yılında arabadan inmek isterken kaldırıma düşüp kafasını çarpararak hafıza kaybı yaşadı. Geçici olduğu sanılan hafıza kaybı 6 yıl geçmesine rağmen devam ediyor.

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasına katılan yarışmacının hayat hikayesi herkesi etkiledi. Kazayı geçirdiği yılda evli ve 1 çocuk babası olan Mete, geçmişine dair hiçbir şeyi hatırlamadığı gibi çocuğunu da eşini de hatırlamadı. Mete, "Kazadan sonra kimseyi hatırlamadım. Çocuğumu getirdiler oğlum beni görür görmez üzerime atladı ama 'bu çocuğu götürün tanımıyorum' dedim. Ama pes etmedim. Oğlumla şimdi eskisi gibiyiz" diye konuştu.

Tıbbi mümessil olarak çalışma hayatına devam eden Serdar Mete, hatırladığı son 6 yıllık bilgisiyle 60 bin TL değerindeki 9. soruyu doğru yanıtlayan yarışmacı 125 bin TL değerindeki soruya çıkmaya hak kazandı. Fakat yarışma süresi bittiği için Serdar Mete, gelecek bölümde 125 binlik soru ile kaldığı yerden devam edecek. 

Yarışma esnasında yaşadığı travmatik süreci anlatan eşi duygusal anlar yaşadı. Serdar Mete adlı yarışmacının eşinin anlattıkları karşısında Kenan İmirzalıoğlu da duygusal anlar yaşadı ve gözyaşlarını tutamadı.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/5740499/kocaelili-yarismacinin-hayat-hikayesi-aglatti