Zabıta amiri aracı nasıl aldı?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı- Gebze Zabıta Amirliği’nde skandallar bitmek bilmiyor. Zabıta amirliğinde yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak bazı zabıta personelleri sürgün edilip görev yerleri değiştirildi. Ancak zabıta amirliğindeki skandalların sonu gelmiyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı-Gebze Zabıta Amiri Önder Çolak’ın sahibi olduğu araçla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan birim müdürleri, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı-Gebze Zabıta Amirliği bünyesinde bulunan trafik zabıtaları var. Trafik zabıtaları yanlış park eden araçları Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde bulunan Ünal Otoparkı’na çekiliyor. Araçların neden bu otoparka çekildiği bilinmiyor.

Araçların çekildiği bu otoparkta hacizli araçlar da bulunuyor. Hacizli olan bu araçlar yapılan ihaleyle satılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı-Gebze Zabıta Amiri Önder Çolak da yine bu otoparkta bulunan ve hacizli olan Scoda 2016 model bir aracı alıyor. Ancak ihaleyle satılan bu aracı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı-Gebze Zabıta Amiri Önder Çolak yetkisini kullanarak bu aracı alıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı-Gebze Zabıta Amiri Önder Çolak aldığı 23 Temmuz 2019 yılında bu aracı aldıktan sonra yine belediyedeki yetkisini kullanarak özel bir plaka çıkarıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı-Gebze Zabıta Amiri Önder Çolak’ın satın aldığı ve 41 TS 122 özel plaka çıkardığı aracı nasıl aldığı ve belediyedeki yetkisini kullanıp kullanmadığı merak ediliyor” şeklinde görüş belirttiler.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Bunlar Konuşuluyor bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/5838730/zabita-amiri-araci-nasil-aldi