İlim Yayma Cemiyeti hırsızlığı doğruladı

Haberin gazetemizde yer alması üzerine İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Başkanı Feyzi Utaş,  konuyla ilgili bilgi verdi. Utaş, öğrencilerin eşyalarının çalındığını doğruladı, ama mağdur öğrencilerin zararlarının tazmin edilmekte olduğunu söyledi. İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Utaş konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait,100 öğrenci kapasiteli yurt binasını biz işletiyoruz. Pandemi döneminde okul kapandı. Bu dönemde Büyükşehir Belediyesi, sokakta kalmış insanları korumak için geçici olarak yurdun kullanımını aldı.

Bu dönemde yurdumuzda barınan 14 öğrenci, eşyalarını binada bırakarak ayrıldılar. 14 öğrencinin eşyaları 3 ayrı odada depolandı. Yurda barınmak için alınan bazı evsizler, bu odaların kapısını kırıp, öğrencilerin ayakkabı, mont, gömlek-pantolon gibi eşyalarını almışlar. Çalınan değerli eşya yoktur. Ama bu öğrencilerin eşyaları da bize emanettir. Olay hepimizi çok üzdü. 14 öğrenciye çağrı yaptık. Gelin, zararınızı söyleyin dedik. Büyükşehir Belediyesi de tazmin edeceğini açıkladı. Bu öğrenciler, zararlarının karşılığını almak için başvurmadılar. İçlerinden biri, CİMER’e durumu bildirmiş. Bizim olayı örtbas etmek gibi bir niyetimiz yok. Bu öğrencilerin eşyaları da bize emanetti. Büyükşehir Belediyesi, 14 öğrencinin zararını karşılamaya hazırdır. Gelip, başvurmalarını bekliyoruz.”

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/6872081/ilim-yayma-cemiyeti-hirsizligi-dogruladi