Kafe ve restoran esnafı zor durumda

Alınan son tedbirlerle birlikte hafta sonu yasaklarının geri gelmesi ve Ramazan ayında kafe ve restoranların tekrardan kapanması esnafı zor durumda bıraktı. Zaten işleri kötü olan esnaf isyan etti.

Ses Kocaeli Gazetesi olarak yaptığımız röportajda esnaf zor durumda olduğunu belirtti.

Ali Kaplan- La Via Kafe
"Bizi günah keçisi yaptılar. Zaten işler kötü gidiyor. Üstüne bir de denetimler yapılıyor. Yapacak pek fazla bir şeyimiz yoktu. İşler hepten kötüleşti."

Bilal Çakmak-Aslar Kebap Salonu

"Şu an herkes zor durumda. Servisler açılmasına rağmen işler normale göre %50 düşük. Son bir aydır vakalar daha da artıyor tedirgin oluyoruz aynı şekilde insanlar da tedirgin durumda. Hafta sonu yasaklarıyla ilgili bizim için değişen bir şey olmadı. Belli bir müşteri kitlemiz olduğu için paket servisimiz var. Ramazan full kapanma olması kötü oldu. Tek bir satış saati var. Paket servis olmayabilir."


Ömür Zamanoğlu-Kalbin Kafe

"Esnaf olarak mağduruz. İşletmemizde bir sürü çalışan var bu işten ekmek yiyen insanlar var. Cumartesi günü tatil günü olduğu için yoğun günlerden biri bu yüzden kapanma olması işlerimizi kötü etkiledi."


Ferhat Çıkmaz

Ramazanda işlerimiz düşük olacak bu sebepten dolayı hafta sonu yasak olduğu için sıkıntıya girilecek. Sıkıntılı günlere tekrardan giriyoruz. Hafta sonu yasaklarının olması işler açısından kötü oldu. Yürüyüş yolu üzerindeki dükkânlar kira bakımından oldukça yüksek. Devlet tarafından ufak çapta bir destek alınıyor. Ama yeterli olmuyor. Destek bekliyoruz. Personellerimiz ücretsiz izinde şu an devletten yardım bekliyoruz. Hafta sonu açık olsaydı en azından gel- al'a razıyız.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/6874593/kafe-ve-restoran-esnafi-zor-durumda