Aras Kargo yine mağdur etti

Ferhat isimli vatandaş Aras kargo tarafından mağdur olduğunu iddia etti. Adresini açık bir şekilde yazmasına rağmen Aras kargo tarafından adres yetersizliği gerekçesiyle kargosu teslim edilmedi. Yaşadığı durumu şikayetvar.com adlı platformdan dile getiren Ferhat isimli vatandaş şu sözleri söyledi:

‘’ Oldukça detaylı bir adres yazıp 33 TL ödeyerek gönderdiğim 1050877640672 numaralı kargom, Kocaeli Karamürsel şubenizde yetersiz adres ibaresi ile beklemede görülüyor. 3 satır boyunca yazdığım, yazmadan öce Google ® üzerinden doğrulattığım açık adrese bakıp adresi gerçekten bulamayan kişi ya art niyetlidir ‘’ dedi.

Şikâyetinin üzerine Aras kargo’nun durum ile ilgileneceğiz açıklamasına ise vatandaşın cevabı şu şekilde oldu:

‘’ Kargom aynı isimde farklı bir kişiye benimle alakası olmayan bir adrese teslim edilmiş. Allah'tan adam düzgün bir adammış da beni arayıp durumu iletti, kargonuz bende, arkadaşlar gelip alsın dedi. Olay şöyle; Ankara Ümitköy Aras Kargo'ya isim ve adresi veriyorum. Ya Ankara şubedeki arkadaş, sistemde aynı isimde gördüğü başka bir adama kargoyu çıkarıyor. Ya da Karamürsel Şubedeki arkadaş, bunu yapıyor. Sonuçta kargom aynı isimde farklı bir kişiye 2 km ötedeki başka bir adreste teslim edilmiş. Komedi ya. Artık dandik da olsa PTT Kargo ile göndereceğim. Hem 33 lira tutmaz hem de bu kadar acayip hataları yapmazlar ‘’ dedi.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/6884188/aras-kargo-yine-magdur-etti