Manikürcülerin HAKLI İSYANI

Hükümetin aldığı 2 nci kapanma dönemi kararlarına göre, İstanbul’da ve pek çok ilde “Manikür, pedikür, ağda, yapma tırnak, kalıcı oje” hizmeti veren kadınlara yönelik güzellik merkezlerinin faaliyetine kısıtlama getirilmedi. İstanbul Kuaförler Odası da bu durumu açıkça üyelerine bildirdi.

İstanbul’da manikür, pedikür, ağda hizmeti veren merkezler faaliyetlerini kesintisiz sürdürürken, Kocaeli Valiliği’nin büyük olasılıkla hükümet kararını yanlış uygulamaktan kaynaklanan hatası yüzünden aynı hizmeti veren tesisler kapalı. Oysa, bu tesislerin hizmet vermemesi için yasal bir engel bulunmuyor. Ama ilimizde ne yazık ki esnaf sahipsiz. Kocaeli’de kadınlara bu hizmeti veren kurumlar boşu boşuna kapalı tutuluyor. Bu konuda seslerini duyurmak isteyenleri de kimse dikkate almıyor.

İlimizde manikür, pedikür, ağda, protez tırnak, kalıcı oje hizmeti veren kuruluşların haksızlıktan kurtarılması, valiliğin yasal dayanağı bulunmayan yanlış kararını bir an önce kaldırması gerekiyor. Bilim kurulu yaptığı son değerlendirmelerde söz konusu kuruluşların faaliyet göstermesinin pandemi üzerinde etkisi bulunmadığını belirlemişti. Bu kuruluşlar zaten ilk kapanma döneminde de aylarca faaliyet dışında kalmıştı. Şimdi ilimizdeki kuruluşlar haksız bir uygulama ile karşı karşıya bulunuyorlar.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/6988591/manikurculerin-hakli-isyani