Bu Sedaş ne iş yapar?

Sedaş sözde bu mevsimde kentin çeşitli bölgelerinde bakım ve onarım çalışmaları yapacağını açıklayıp, elektrik kesinti programları ilan ediyor. Ama açıkladığı programların hiç birine uymuyor. Elektrik kesintisi bekleyenler, elektriğin kesilmediğini görüyor, hazırlıkları boşa gidiyor. Ama pek çok bölgede sürekli programsız ve uyarısız elektrik arızaları devam ediyor. Üstelik, elektrik kesildiğinde vatandaş Sedaş’ı aradığı zaman bilgi de alamıyor.

BİTEN BİNAYA ELEKTRİK BAĞLAMADILAR

Sedaş; vatandaşların bireysel talepleri karşısında da son derece duyarsız ve ilgisiz. İzmit Körfez Mahallesi Salim Dervişoğlu Caddesi No:124 adresinde bulunan İzmitli Yusuf Öztürk’e ait bina kamulaştırılmış, yıkılmıştı. Yer sahibi, burada yeni bina inşa etti.

Yusuf Öztürk, 6 ay önce yeni binasına elektrik bağlanması için Sedaş’a başvurdu. Çeşitli zorluklar çıkarttılar. Hepsi halledildi, ama Sedaş hala söz verdiği elektriği bağlamadı.

Söz konusu binanın kanalizasyon, su hattı tamam, doğalgaz bağlantısı da yapıldı. Ama şehrin göbeğinde sayılacak bir konumda bulunan binaya, bir türlü elektrik bağlanamıyor. İnşaatın sahibi Yusuf Öztürk, her defasında Sedaş’a başvurduğunda aynı yanıtı alıyor, “Bir hafta 10 gün içinde elektrik bağlanacak” diyorlar. Ama 6 aydır elektrik bağlamıyorlar. Yer sahibi, inşaatı bitirdi, elektrik bağlanmadığı için iskan alamıyor.

Sedaş’ın bu kentten büyük paralar kazanırken, bu kente ve insanlara daha kaliteli hizmet vermek gibi bir yükümlülüğü de olmalı. Sedaş bu yükümlülüğünü ne zaman idrak edecek de biraz kendisine çeki düzen verecek doğrusu herkes merak ediyor.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7018518/bu-sedas-ne-is-yapar