İzmit Kafası Dergisi tanıtıldı

İzmit Kafası Dergisinin lansmanı ve 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü için yapılan lansman Yahyakaptan Gülümse Kafe'de gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Çoştur Filiz, CHP İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar lansmana katıldı.

AMACIMIZ GÜZEL İZMİTİMİZİ TANITMAK

Lansmana saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlandı. Programın sunuculuğunu Cem Şakoğlu gerçekleştirdi. Şakoğlu lansmanın açılısını şu sözlerle yaptı: “Bu fikri Fatma Hanım'a anlattığımızda çok güzel bir tepki aldık. Niyetimiz sizlere İzmit’in önemli insanlarını ve İzmit’i tanıtmak. İçerisinde siyasi hiç bir içeriğin bulundamığı bu dergi için çok emek verdik. Derginin içinde yer verdiğimiz insanlara ulaşmaya çalıştığımızda çok güzel tepkiler aldık."

Spor köşesi için Kocaelisporun eski futbolcularından Kaan Dobra da destek oldu. Sahneye çıkan Polonyalı Nam-ı değer Kaan Dobra ise “İzmit’te olduğum için mutluyum. Pandemin dolayı evde olduğum için şu an hiçbir şey yapamıyorum. Pandemiden sonra spor faaliyetlerine devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.


BU DERGİYİ İZMİTİN ÇOCUĞU GİBİ GÖRÜYORUM

Lansamana katılan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Kafası Dergisi ile ilgili, “Kültür ve sanat faaliyetlerini hiç bir zaman bırakmadık. Böylesi zor günlerde insanları manevi yönden güçlendiren bu derginin izmiti anlatan çok güzel bir yazım örneği olacak. İzmit Kafası'nı çıkarırken geçmiş ile gelecek arasında köprü olsun istedik. İzmit Kafası dergisini İzmit’in çocuğu olarak görüyorum. Önemli insanların kalemlerinden İzmit’i okuyacağız." dedi.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7023282/izmit-kafasi-dergisi-tanitildi