Sizleri tam kapatacak dizi: How to Get Away with Murder

Nazlıcan Arslan
Nazlıcan Arslan

Ha şimdi azaldı, ha şimdi bitti diye düşünüp dururken bir türlü kurtulamadığımız ve adının hakkını verip ‘’virüs gibi bulaşma’’ deyimini tam anlamıyla yerine getiren covid-19 maalesef halen bizimle.

Virüs ile mücadelemizin 1 yılını tamamladığımız hatta aştığımız süre zarfında sizlere alınan tedbirleri de göz önüne alarak yeri geldi gezilecek bir yer, yeri geldi hafta sonu okumalık bir kitap, yeri geldiğinde ise hafta sonu karantinalarınızı geçirebileceğiniz dizi ve film önerileri ile geldim.

Tam kapanma adı altında 29 Nisan tarihinden beri tam kapanamadığımız bir tedbir sürecine girdik.

Kimimiz marketi bahane edip 10 km yürüdü, kimimiz acil işim vardı diyerek aracıyla yollar yaptı.

Haklısınız.

Ben dahil olmak üzere bıktık bu virüsten.

Bıktık bıkmasına da gerektiği gibi davrandığımız konusunda halen emin olmadan geçirdiğimiz virüsle mücadelenin yeni bir döneminde 17 Mayıs’a kadar tam kapanma dönemine girdik.

Krizi fırsata çevirme mottosuyla sizlere hep yazmak istediğim ancak uzunluğu itibariyle hafta sonuna sığdırılmayacak bir dizi önerisi ile geldim;

How to Get Away with Murder.

Her biri 15 bölümden oluşan 6 sezonluk ABD yapım bir dizi kendisi.

İlk gösterimini 25 Eylül 2014 yılınca ABC kanalında yapmış olsa da halen gönüllere taht kurduğunu söylesem abartmış olmam.

Peter Nowalk'ın yaratımcılığını üstlendiği bu dizide asıl olan bir cinayet.

Daha doğrusu bir cinayetten kurtulabilmek.

"Cinayetten nasıl kurtulursunuz" sorusu dizinin çıkış noktası.

Annalise Keating başarılı bir avukat ve aynı zamanda öğrencilerin gözüne girmek için yarıştığı efsane bir profesördür.

Aldığı davaları öğrencilerinin katılımıyla kazanmak gibi bir eğitim metodu olan Annalise Keating her yeni dönemin başında öğrencileri arasında bir yarışma düzenler ve kazanan öğrenciler onunla çalışma şansını elde eder.

Bir yıl boyunca Annalise ile çalışan öğrenciler her davada bir ödül için kıyasıya yarışırlar.

Ancak izlediğimiz yılın kazanan grubunun öğrencileri Annalise Keating'in hayatında diğer öğrencilerinden daha fazla yer kaplayacaktır.

Çünkü Keating'in gözde öğrencileri bir cinayete karışıp bu cinayeti nasıl örtbas edeceklerini düşünüp dururlarken en büyük yardımcıları yine Annalise olacaktır.

Yani Keating'in öğrencilerine teoride verdiği "cinayetten nasıl kurtulursunuz" eğitimini, pratiğe döküyorlar desem yanılmış olmam.

Dizinin açılışında bizi üniversitenin şenliği ve coşkusuyla birlikte, ellerindeki bir cesetle ne yapacaklarını bilmeyen Keating beşlisi karşılıyor.

Connor Walsh, Michaela Pratt, Asher Millstone, Laurel Castillo ve Wes Gibbins.

Kişisel yaşamında, Annalise kocası Sam Keating'le birlikte yaşamaktadır, fakat aynı zamanda yerel bir Philadephia dedektifi olan Nate Lahey'le de gizli bir ilişkisi vardır.

Sezonun hikayesini her bölümde cinayet gecesini biraz daha izleyerek ve yavaş yavaş cinayet gününe yaklaşıyoruz.

Başrolümüz Viola Davis ise birçok kez Oscar adaylığı olan ve 2017 yılında Febces ile "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" Oscar'ını almış.

Benden size tavsiye, hazır tam kapanma adı altında evde duracağınız bu günlerde sizleri ekran başından kaldırmayacak bu diziyle bir an önce tanışın.

Sağlıcakla kalın : )

- Kocaeli Ses Gazetesi, Nazlıcan Arslan tarafından kaleme alındı
https://www.seskocaeli.com/makale/7046000/nazlican-arslan/sizleri-tam-kapatacak-dizi-how-to-get-away-with-murder