Forma ve marka 1. Lig yolunda

Kalbin hala çarpıyor mu, hala yaşıyor musun?

O halde emin ol, sen artık kalpten ölmezsin. Hatta, rahat ol. Sana korona virüs falan da işlemez.

Ne maçtı o maç öyle. Tam anlamıyla bir yaşamsal test geçirmedik mi?

Koskoca Kocaelispor… Moskova’da oynamış. Lizbon’da Tallin’de  oynamış. Şimdi, kıytırık Hekimoğlu ile oynuyor. Nereden, nerelere geldik. Ama Hekimoğlu ile oynamak, yine de Velimeşe ile, Çengelköy’le oynamaktan iyidir diye kendimizi teselli edebiliriz.

…………..

Bugünkü inanılmaz heyecanlı maçla birlikte Kocaelispor için çok istediğimiz 1 inci Ligin kapısının açıldığına inanıyorum. Bu yazı, Sakarya- Kırşehir maçı oynanmadan önce yazılmıştır. Ama finale kim çıkarsa çıksın. 1 inci Ligin 20 takıma yükseleceğini ve final oynanmadan 1 inci Lige çıkacağımızı düşünüyorum. Final oynasak da bunu da geçeriz artık. Bu maçı ki geçtik, önümüzde kimse duramayacaktır. Keşke Sakarya ile final oynasak da  yeni bir mutluluk yaşasak..

Sezon boyunca hep yazdım, söyledim. Bu Play-Off’lar tam bir ömür törpüsüdür.

Beklendiği gibi çok zor oldu. Ama sahadaki takımdan çok, Kocaelispor’un forması, arması, markası bu turu geçti. Düşünün; dakika 90 olmuş. Kocaelispor 2-1 geride, tur gidiyor. Hakem Özgür Yankaya, çok da net olmayan pozisyonda cart diye düdüğünü çalıyor, penaltı noktasını gösteriyor. Bu olaydan 3 dakika önce, Benhur, 6 pas içinde boş kaleye topu atamadığında “Eyvah” dedim. İşte bu kırılma noktasıdır, biz bu işi kaybettik diye düşündüm. Ama Kocaelispor’u harcamak o kadar kolay olamazdı. Verdi hakem penaltımızı. Tahir geldi, vurdu, golü attı ve büyük sevinci yaşadık. Aslında insan üzülüyor. Sonuçta ne yaptık? 2 nci Lig’de mahalle takımı Hekimoğlu’nu eledik, 1 inci Ligin yoluna girdik.

Bizim asıl hedefimiz Süper Lig. 1 inci Lig, bizim için sadece çok kısa süre kalmamız gereken bir duraktır. Ama Süper lige yükselecekse, bu kafalarla, siyaseti sporun önüne koyan zihniyetle, “Tahir’in koyunları ile” yükselemeyiz.

………….

Maça iyi başladık. Ev sahibi takımın tek planı vardı. Uzun topları Batuhan Karadeniz’e şişirecekler, o atarsa gol yapacaklar. Biz pas yaptık. Ayağa oynamaya çalıştık. 19 uncu dakikada İrfan Başaran ile de çok şık bir gol attık.

Öne geçtikten sonra bizim futbolcular biraz fazla yerde kaldılar, yakışmadı. Ama rakibe de pozisyon vermedik. İlk yarısı 1-0 üstünlüğümüzde biten maçın 2 nci yarısında doğal olarak ev sahibi çok yüklendi. Ama yine pozisyon vermedik. Sahadaki görüntü, beyaz formalı Kocaelispor takımının, kırmızı formalı rakibinden çok daha kaliteli olduğunu gösteriyordu.

Buna rağmen, hiç itiraz edemeyeceğimiz bir penaltı ile beraberlik golünü yedik. Arkasından, defanstaki yerleşim hatası nedeniyle ikinci Batuhan golü geldi.

Son 15 dakikaya elenmiş olarak giriyorduk. Benhur inanılmaz bir gol kaçırdı. Eyvaah maç böyle bitiyor derken, penaltı geldi. Tahir’i kutlamak lazım. O dakikada o penaltıyı atmak hiç kolay değildi.

Kocaelispor’un buralara gelişinde büyük payı olan kaleci Bayram, 90 +5’te inanılmaz bir golü kurtardı, bu sonuçta da büyük pay sahibi oldu.

Hepimize, bütün gerçek Kocaelisporlulara kutlu olsun. Artık 1 inci Ligin eşiğindeyiz. Hatta belki de çıktık. Ama Kocaelispor’daki kafaların; yönetim kafasının değişmesi lazım.

Bütün bunları, önümüzdeki günlerde uzun uzun konuşuruz. Bugün, Hekimoğlu’nu yenip; finale yükselmenin tadını çıkartalım. Konuşacak çok şey var.

Gerçek Kocaelisporlulara final kutlu olsun. Kocaelispor tarihinde çok önemli, çok keskin bir virajı döndük. Artık, düz yolda, otobanda kaza yapmadan yolumuza son sürat devam etmeliyiz.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7213943/forma-ve-marka-1-lig-yolunda