Yarın sınav var, yolları açık tutun

İlimizde büyük bölümü gereksiz çalışmalar nedeniyle pek çok yolda trafik aksıyor. Geçtiğimiz yıllarda özellikle Umuttepe yolunda sınav günleri büyük sıkıntılar yaşanmış, öğrenciler trafik tıkandığı için sınava yetişememişlerdi.
Özellikle Umuttepe yolunda gerekli önlemlerin alınması şart. Ayrıca yine Umuttepe bölgesinde yarın otopark sorununun yaşanmaması için de düzen sağlanması, gerekli önlemlerin alınması gerekiyor.

Büyükşehir Belediyesi; yarın sınava girecek öğrenciler için toplu taşıma araçlarının ücretsiz olduğunu açıkladı. Ama toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapmaktan çok, yarın öğrencilerin sınav salonlarına rahat ulaşımını sağlamak adına trafik düzenini sağlamak önemli. Sınav salonlarının bulunduğu bölgelerde, özellikle Umuttepe yerleşkesi çevresinde otopark kargaşasına önlem almak gerekli.

Umarız yarın ilimizde sınava girecek öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’nin ve KOÜ yönetiminin ihmallerinden kaynaklanan bir sıkıntı yaşamazlar. Bunun için bugünden önlem almak, çalışmak gerekiyor.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7338340/yarin-sinav-var-yollari-acik-tutun