Büyükşehir ve Telekom vatandaşı mağdur etti

Gültepe Mahallesi’nde, Ateş ailesinin oturduğu evin bulunduğu sokakta 2021 yılı Mayıs ayında Büyükşehir Belediyesi bir çalışma başlattı. Bu çalışma sırasında Ateş ailesinin evine internet bağlantısını sağlayan direk zarar görüyor ve ailenin internete erişimi kesiliyor.

Mağdur vatandaş, önce Telekom’a başvuruyor. Onlar, “Büyükşehir’e derdinizi anlatın. Kablonuzu onlar koparttı” yanıtı veriyor. Aile, aylık 185 TL’ye varan internet faturalarını ödüyor ama internet hizmeti alamıyor. Envercan Ateş, Büyükşyehir’e ulaşıyor, derdini anlatmak istiyor. Ama onlar da topu üzerlerinden atıyorlar. Cimer’e kadar gidiyor, derdinizi anlatmak istiyor. Ama Telekom da, Büyükşehir de oralı değil.

Aile, her ay parasını da ödediği internet hizmetini alamıyor. Çocuklar eğitim göremiyor, ailenin büyükleri işlerini yapamıyorlar.
Envercan Ateş, “Ben Tahir Büyükakın’a çok güvenmiş, O’nun için çok çalışmıştım. Şimdi karşılaştığım muamele sonrası çok pişmanım. Beni mağdur ettiler ve sorunun çözülmesi için de en küçük bir çaba göstermediler” diyerek şikayetini dile getiriyor.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7635516/buyuksehir-ve-telekom-vatandasi-magdur-etti