Bu nasıl bir KİNDİR BÖYLE..!

Güngör Arslan
Güngör Arslan

Bundan tam 24 yıl önce o günlerde komuta kademesinin en tepesinde bulunan komutanlar Milli Güvenlik Kurulunda alınan kararların uygulanmasını isteyerek hükümete uyarı içeren bir mektup verip bir bildiri yayınlıyorlar.

Kamuoyunda 28 Şubat Muhturası denen bu bildiride kuvvet komutanları ülkede yaşananlar konusunda düşüncelerini açıklıyorlar.

Bakın sadece ve sadece hükümete gidişatla ilgili düşüncelerini açıklayan bir bildiri veriyorlar ve bunu kamuoyuna açıklıyorlar. O günlerde bu komutanlar güçlerinin zirvesindeydiler ve darbe dahil her şeyi yapabilecek güçteydiler. Ama onlar ne darbe yaptılar.

Ne bir darbe girişimine kalkıştılar ne de silahla sarılıp vatandaşlara mermi yağdırdılar.

Sadece beğenin ama beğenmeyin düşüncelerini dile getirdiler.

Ve aradan yıllar geçti bu ülkede darbeye teşebbüs eden, seçimle gelmiş bugünkü iktidarı silahla indirmeye kalkışmış yapının halen cezaevinde olan savcısı tarafından bu komutanlarla ilgili iddianame hazırladı ve onların darbeye teşebbüsten ömür boyu cezalandırılmasını istedi.

Evet bu ülkede darbeye teşebbüs edip onlarca vatandaşın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan yapının içindeki bir savcının hazırladığı iddianame ile darbeye teşebbüs bile etmeyip sadece düşüncelerini açıklayan kişiler müebbet hapis cezası ile yargılandılar ve mahkum oldular.

Şimdi en genci 70 yaşını çoktan devirmiş, içlerinde 85 yaşında olan 14 eski asker müebbet hapis cezalarını çekmek üzere cezaevlerine kondular.

Benim vicdanım sızlamakla kalmadı, KANADI bu karara.

85 yaşındaki bir kişiyi cezaevine atsanız ne olur atmasanız ne olur.

Bu nasıl bir KİN, bu nasıl bir öfkedir.

Bu ülke bu insanları içeri atmakla hiçbir şey kazanamaz, tam tersine kaybeder.

Benden söylemesi.

MEKTUP ADRESİM: KANDIRA KAPALI CEZAEVİ T-1 B-12 KOĞUŞU KANDIRA / KOCAELİ

- Kocaeli Ses Gazetesi, Güngör Arslan tarafından kaleme alındı
https://www.seskocaeli.com/makale/7678621/gungor-arslan/bu-nasil-bir-kindir-boyle