Gölkay Park lansmanı yapıldı

Nevzat Doğan’ın İzmit Belediye Başkanlığı döneminde yaptırılarak hizmete açılan Gölkay Park Tesisleri kiracının tahliye edilmesinin ardından harabeye dönüşmüştü. İzmit Belediyesi, Gölkay Park'ı Yeni Nesil Yaşam Alanı Projesi ile yeniden inşa edilerek İzmit'e kazandırmak için harekete geçti.

Göl manzarası ile tercih edilen bir alana sahip olan Gölkay Park'ın yeni projesinin tanıtımı için İzmit Ramada Otel'de lansman başladı. Katılımın çok yüksek olduğu lansmanda kaderine terk edilmiş Gölkay Park için hayata geçirilecek proje anlatılıyor.

Lansmanda ilk konuşmayı yapan Fatma Kaplan Hürriyet sözlerine, "Gölkay Park'ı göreve geldiğimizden beri kentin cazibe merkezi ve kentin marka değerini yükselten bir alan haline getirmek istiyoruz." diyerek başladı.

"Halkın vergileriyle yapılan Gölkay'ı sahibine teslim edeceğiz"

Hürriyet ardından, "Bundan tam 11 sene önce Gölkay Park, büyük beylik cümlelerle yapıldı. Avrupa buraya akıcaktı, Dünya tanıyacaktı. İzmit Belediyesi tarafından 10 yıllığına kiralanan, işletmeci tarafından heba edilen, kaçak yapılarla doldurulan, altındaki toprak kaçak yapıları kaldıramadığı için yavaş yavaş çöken bir Gölkay Park haline geldi. 

Bu duruma dur dememiz gerektiğini biliyorduk. Ancak ihalesinin bitmesi gerekiyordu, ihale süreci tamamlandığında 1 yıl önce İzmit Belediyesi olarak bünyemize kattık. Kendi gücümüzle yönetmeyi, kendimize görev edindik. Burası için Etüt Proje müdürlüğümüz ile birlikte proje çalışmasına başladık. Senin, benim, Ahmet amcanın, Ayşe teyzenin yani halkın vergileriyle yapılan Gölkay'ın sahibine yani millete hizmet etmesi gerektiğini düşünerek yenilemek yerine baştan inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Hepimizin projesi olsun"

"oplantının amacı sizlerin fikrini almaktır. Ben yaptım oldu değil, sizlerin İzmitlilerin fikriyle daha iyi nasıl yapabiliriz, bizlere önerileriniz neler çok önemsiyoruz. Sizin paralarınızı harcıyoruz, çok ciddi paralar harcıyoruz. Bu yatırımların heba olmamasını istiyoruz. Bu proje bittikten sonra da işletme anlamında da fikirleriniz bizim için önemli. Tek başına bir tesis değili, birden fazla alanı olan, sosyal alan sektörünün yoğun kullanıldığı bir alan olacak. Burası hepimizin projesi olsun. 'İzmit Belediyesi yaptı, buyrun gelin' demeyelim. Kurdeleyi kestiğimizde bu hepimizin projesi diyebilelim. diyerek sözlerini sonlandırdı.

2 adet otopark olacak

Ardından katılımcılara tek tek söz verilerek soruları cevaplandı. Bir katılımcının Gölkay Park projesindeki otopark çalışmasını göremediklerini ve otopark olup olmayacağını sormasının ardından Hürriyet, "Gölkay'ın iki girişinde de olmak üzere toplam 2 adet otopark mevcut olacak." cevabını verdi.

Su sporları devam edecek

Yine bir katılımcının, 'Önceden su sporu vardı, alternatif bir çekim alanı vardı. Sizin projenizde sadece yeme içme tüketimi mi olacak yoksa başka bir alternatif olacak mı? İkinci bir cazip seçenek var mı?' sorusunu sordu. Hürriyet de su sporlarının devam edeceğini ve çeşitliliğin arttırılacağını belirtti.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7970875/golkay-park-lansmani-yapildi