Kent Konut’tan sağlıkçılara KAZIK..!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bir yan kuruluşu olan Kent Konut geçtiğimiz aylarda bir açıklama yaparak sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık emekçilerine ucuz ve kaliteli konut yapacağını açıkladı.

Kent Konut’un bu açıklaması sağlık çalışanları arasında büyük bir sevinçle karşılandı. Özellikle iki yılı aşkın bir süredir devam eden pandemi sürecinde canla başla çalışan sağlık emekçileri Kent Konut’un bu açıklamasıyla ev sahibi olmak için umutlandılar.

Ama Kent Konut’un yaptığı açıklamada sağlık çalışanları ile ilgili tam bir açıklama yoktu. Hangi sağlık çalışanlarını kapsıyor, özelde çalışanları kapsıyor mu bu belli değildi.

Bu durumu gören özeldeki sağlık çalışanları Kent Konut’u arayarak bu kampanyadan yararlanıp yararlanmayacaklarını sordular.

Kent Konut’tan ‘Yararlanabilirsiniz’ cevabını alınca bu projede yer almak için aylar önce para yatırdılar.
Şimdi ise adeta ŞOK geçirdiler.

Çünkü Kent Konut büyük umutlarla konut sahibi olmak isteyen özelde çalışan sağlık çalışanlarına ‘KAPSAM DIŞINDASINIZ’ diyerek yatırdıkları paraları iade etmeye başladı.

Şimdi Kent Konut’un açıklamasıyla ev hayali suya düşen ama aylar önce yatırdıkları paraları kullanan bu anlayışa büyük tepki gösteriyorlar.

Ey KENT KONUT;

Madem kapsam dışı bırakacaktınız NEDEN ve NİÇİN para yatırttınız?

- Kocaeli Ses Gazetesi, Bunlar Konuşuluyor bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/7980896/kent-konuttan-saglikcilara-kazik