Kaç MECLİS üyesi GELDİ?

Kocaeli’deki tek CHP’li belediye olan İzmit Belediyesi’nin mübadelenin 99. Yıl dönümü nedeniyle Yenişehir Mahallesi Fahri Akbaş Parkı içinde düzenlediği Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nin açılışını yapmak için ilimize gelen ve soğuk havaya rağmen programı baştan sonra büyük bir sabırla dinleyen ve izleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bu katılımına parti örgütü maalesef ilgi göstermedi.

Ben İzmit ve Gebze ilçe başkanları dışında hiçbir ilçe başkanı katılım göstermedi diye yazdığım akşam il başkanı Harun Yıldızlı aradı ve Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk ile Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular’ın kendisinden izin istediğini, diğer ilçe başkanlarının açılışta olduğunu söyledi. Bu söz üzerine bütün fotoğrafları ve videoları tek tek inceledim.

İki kişiyi gözden kaçırmışım. Birincisi Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak diğeri de Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek. Alandalarmış, onlardan bu vesile ile özür diliyorum. Diğer ilçe başkanlarını görmedim, göremedi.

Gelelim CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun törene katılmayanlara.

İzmit Belediyesi’nin CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin neredeyse yarısı törende yoktu.

İzmit Belediyesi’nin 37 belediye meclis üyesi var. Bunlardan başkan hariç 16 meclis üyesi CHP ve İYİ Parti’den oluşuyor.
Peki, buradan sormak istiyorum aşağıda isimlerini yazdığım CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin kaç tanesi kendi belediyelerinin açılışına katılmıştır?

Arsal Arısal, Çetin Sarıca, Devrim Bal, Dilek Yalçın, Ertuğrul Malçok, Hakan Tanta, Halil İnciel, Mehmet Baştan, Mehmet Baştürk, Mustafa Zengin, Yaşar Kardaş, Necat Çakır, Nurettin Bulut, Süleyman Şen, Tuncay Aşkın, Ünal Özmural.

Ben açılışta bu isimlerin en az yarısını görmedim.

Şimdi kendi belediyesinin açılışına gelmeyen bir belediye meclis üyesinin o belediyede o mecliste de işi yoktur.

Bilmem anlatabildim mi?

- Kocaeli Ses Gazetesi, Bunlar Konuşuluyor bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/9328469/kac-meclis-uyesi-geldi