''Hesaplaşmak isteyenlere hodri meydan''

ADD İzmit Şb.- ADD Yahya kaptan Şb.- ADD Derince Şb. ADD Gebze Şb.- ADD Gölcük Şb.- ADD Kandıra Şb.- ADD Körfez Şb.- ADD Karamürsel Şubelerinin yaptığı ortak açıklamada:

‘Yüz yıllık hesaplaşma olacak diye Cumhuriyete meydan okuyanlar, sadece günümüze mahsus işbirlikçi ve provokatörler değillerdir. Daha da geriye giderseniz, 1919ʼlar dan başlayarak, Kurtuluş savaşını daha başlamadan boğmaya çalışan Emperyalizmin yeminli ve sadık dostları ile karşılaşırsınız. Bunlar, Atatürk ve Kuvay-i Milliye aleyhine çok sert fetvalar çıkarmış olan Şeyhülislam Dürrizade Abdullah Efendi’leridir. Bunlar, İngilizlerin ve Yunanlıların desteğini alarak Kurtuluş Savaşına karşı çıkan Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf’lardır. Bunlar, Cumhuriyetin ilk yıllarında, Cumhuriyet devrimlerinin İslam’a aykırı olduğunu, Müslümanlığın hilafetsiz olamayacağını iddia ederek etnik ayaklanmayı başlatan Şeyh Said’lerdir. Bunlar, Kurtuluş savaşının kazanılmasını içlerine sindiremeyen Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Kadir Mısırlıoğlu’larıdır. Bunlar, Ülkemizde İslam devleti kurmaya çalışan Cemalettin Kaplan’lardır, Fetullah Gülen’lerdir, yıllarca aynı yastığa baş koyan onların uzantılarıdır. Bunlar, Ülkemizi örümcek ağı gibi, saran tarikat, cemaat ve dinci vakıflardan devşirme, sözüm ona bürokratlardır, siyasilerdir, belediye başkanlarıdır. Ve hepsinin ortak paydaları Atatürk'e, Cumhuriyet değerlerine ve aydınlanmaya karşı olmalarıdır. Dini referans alıp, gerici ve orta çağ karanlığını dayatmalarıdır. Emperyalizmle iç içe olmalarıdır. Oysa, Atatürk'e ve Cumhuriyete düşman olmak Türkiye'ye düşman olmaktır. Başta Millî mücadelemiz olmak üzere, Ulusal birliğimize ve Üniter yapımıza düşman olmaktır. Laik, demokratik yapımıza ve Bağımsızlığımıza düşman olmaktır.

 Bunlar, ATATÜRK DEVRİMLERİNDEN VE AYDINLANMADAN KORKAN, Sevr’in özlemini çeken Emperyalizmin İÇİMİZDEKİ UZANTILARIDIR. 30 Ağustos’ları içlerine sindiremeyenlerdir. Efendileriyle birlikte tarihin çöplüğünde yer alan bu tarikat, cemaat mensubu, din istismarcıları, işbirlikçi, ajan ve provokatörler Cumhuriyet’le hesaplaşacaklarmış. HODRİ MEYDAN! Varlığımız CUMHURİYET’E armağan olsun…’ denildi.
 

- Kocaeli Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/9400067/hesaplasmak-isteyenlere-hodri-meydan