Biraz insaflı davranmalıyız

Tuğrul Kırankaya
Tuğrul Kırankaya

Ülke olarak büyük sıkıntılar içerisinden geçtiğimizin hepimiz farkındayız. Ekonomik depremle hiç birimiz mücadele edemiyoruz. Edebilmemiz de gerçekten mümkün değil.

Ama etrafımızda da dikkat etmemiz gereken bazı insanlık görevlerimiz olmalı diye düşünüyorum.

Hepimizin birbirimize karşı saygılı ve düşünceli olma zamanı.

Yıllardır kiracımız olan, evimizi evi gibi gören, dükkanımızı dükkanı gibi işleten ve bizlere her ay belli bir katkı sağlayan kiraları ödeyen insanların yerine de biraz kendimizi koymalıyız.

Empati yapmayı artık öğrenmeli ve gerçekten bunu uygulamaya geçirmeliyiz.

Bu durumdaki insanları kıytırık, eften püften bahanelerle yerlerinden çıkartmaya çalışarak, daha yüksek kira ücreti alabilmek adına bunları yapmamalıyız.

Hiçbir durumda maddi beklentilerimiz yüzünden kimseye zarar vermemeyi başarmalıyız.

Bugün sizin yaptığınız buna benzer olaylar, yarın çoluk çocuğunuzun hatta sizlerin de başına gelebileceğini düşünerek hareket etmeniz gerektiğine inanıyorum.

Bu zamanda biraz insan olabilirsek, insani vecibelerimizi yerine getirebilirsek, her durumun daha kolay üstesinden gelebileceğimize emin olabilirsiniz.

Devir dost ve insan biriktirme devri.

Parayı pulu boş verelim, insana yatırım yapmayı deneyelim, bunun için mücadele edelim.

Başka gerçek yok artık yeryüzünde.

Ne servetler gelip geçiyor, bunları iyi düşünmeli ve insaflı olmalıyız.

Ne mevkiler ellerinden kayıp gidiyor insanların.

Yanına yanaşamadığımız gibi gözüken insanların, cenazelerindeki insanlar parmakla sayılır hale geldi.

Bunları hep örnek almalı ve bu şekilde yaşamaya özen göstermeliyiz.

Yoksa gerçekten ülke olarak işimiz çok zor.

Ben böyle düşünüyorum.

Ne dersiniz haksız mıyım?

----------------------------

Hodri Meydan’dan açıklama

Kocaelispor’un taraftar grubu Hodri Meydan’ın başkanı Haluk Bozo arayarak, yanlış anlaşılmalar olduğunu ve bunlara açıklık getirmemiz gerektiğini belirtti.

Kocaelispor’un tribün lideri olduğunu ve yanlış yapılan her şeyin karşısında olacağını açıklamayan Haluk Bozo “Biz tarafız ama Kocaelispor tarafıyız. Herkes gelir geçer Kocaelispor kalır. Daha önceden yönetime Mustafa Reşit Akçay hocanın Gençlerbirliği maçı sonrasında gönderilmesi gerektiğini, aksi takdirde kendilerinin zor duruma düşeceğini ve istifa etmeleri gerekeceğini söyledim. Uyarılarımı yaptım. Şimdi de direkt Engin başkana gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Unutulmaması gereken tek şey, birlik zamanı olduğudur. Sezon sonunda yapılan bütün hataların hesapları sorulacaktır. Önümüzdeki 8 maçtan puanlar çıkarılması için neler yapmamız gerektiğini düşünmeliyiz ve yönetimin yanında olmalıyız. Kocaelispor ilk önce 1. Ligde kalmalı, sonrasında hep beraber oturup doğru yolu bulabiliriz. İlk hedef 1. Ligde kalmak. Bunun içinde Hodri Meydan grubu ve Başkanı olarak ben Haluk Bozo üzerimize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz. Kocaeli’nde bulunan herkesin takıma desteğini bekliyoruz. Bulunduğumuz yerden ancak bu şekilde kurtulabiliriz” dedi.

Kendisine neden tribünde “ Yönetim istifa” seslerini bastırdığını ve müdahale etmeye çalıştıklarını sorduğumda, “Bunun daha zamanı değil, şu anda yanlış olduğunu düşünüyorum. Kocaelispor kazanabileceği bir karşılaşmayı farklı kaybetti. Elimizdeki kadro belli, kimseyi kırmadan ve üzmeden bu sezonu bitirmeliyiz. Daha sonra hep beraber oturup konuşmamız gerekenler tabi ki olacaktır. Yönetimde çok hatalar yapıldığını bizlerde görüyoruz” diye ekledi.

Hodri meydanın Kocaelispor için canın dişine katacağını ve bundan kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirten Haluk Bozo, sorduğum “Kasap Özgürün Güngör Arslan cinayetindeki bağlantısı nedir?” sorusuna adeta ateş püskürerek  “Aramızda yanlış yapan insanlarda var. Bunlarla yıllardır görüşmüyoruz. Kimsenin yaptığı yanlışlar bizlere ve derneğimize mal edilmemelidir. Kim ne suça karıştıysa cezasını çekmelidir. Bugün başkan benim, yarın başka bir arkadaşım başkan olabilir. Tek gerçek Kocaelispor’dur” diye ekledi.

Bende bu açıklamalarından dolayı kendisine teşekkür ettim.

Yıllardır tanıdığım bir insan olan Haluk Bozo’dan aldığım bu açıklamalar beni tatmin etti. Hep beraber takımın TFF 1. Ligi'nde kalması ve düşmemesi için mücadele etme fikrini bütün görüştüğüm taraftarlardan da duyduğum ve kendimde inandığım için elimden ne gelirse yapmaya hazır olduğumu belirttim.

Ama bu yönetimin sezon sonunda mutlaka değişmesi gerektiğini üstüne basa basa kendisine söyledim. Hodri Meydan taraftar grubu başkanı Haluk Bozo’nun da gerçekten benimle aynı düşünceler içinde olduğunu öğrendiğim için mutlu oldum.

Kocaeli hep beraber kenetlenip, ilk önce TFF 1. Ligi'nde kalmayı başarmalı, sonrasında da bu kapasitesiz yönetimden kurtulmak için hazırlıklar yapmalıyız. Şimdiden bu çalışmalara başlamalıyız.

Yönetimde görev alıp, hayati önem taşıyan karşılaşmamızda tribünde yerini almayan, yönetimdeki görevini yerine getirmeyen kimselere bu fırsatları sağlamamalıyız.

Kocaeli ve daha da önemlisi İzmit’le bağlantısı olmayan hiç kimseyi, hem de tek kuruş menfaati sağlamadan, sadece parti üyesi diye bu büyük görevlere getirmemeliyiz.

Kocaelispor başkanlığı ve yöneticiliğinin önemini insanlara anlatmalıyız.

Yönetimden beslenen ve her zaman yanında olan basın mensuplarının artık söyleyecekleri yalanlara kanmamalıyız.

Yıllardır Kocaelispor’un sırtından para kazanan bu tip gazetecilerin artık meslekten uzaklaştırılması içinde mücadele etmeliyiz.

Gitsin köyünde Koyun beslesin, çobanlığına köyünde devam etsin.

Kocaelispor sizlerin Koyun sürüsü değil.

Şehirde tek gerçek Kocaelispor olmalıdır, gerisi teferruattır.

Benden söylemesi.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Tuğrul Kırankaya tarafından kaleme alındı
https://www.seskocaeli.com/makale/9848328/tugrul-kirankaya/biraz-insafli-davranmaliyiz