Engin Başkan buna ne diyeceksin?

Ben bunları sezon başından bugüne yazıyorum. Fakat camiada o kadar bazı beklentileri olanlar var ki seslerini çıkarmayarak, susmaları, gerçekleri konuşmamaları Kocaelispor’un geleceğinin kötüye gitmesine yol açtı. Kocaelispor deplasmanda oynadığı Bursaspor karşılaşmasında Mehmet hocanın sağlıklı düşünemediği ve ipin ucunu kaçırdığı sahaya sürdüğü kadro ile ortaya koydu. Son yazımda Mehmet hoca sağlıklı düşünmeli ve bütün baskılardan uzak durmalı diye yazdım. Fakat ne yazık Mehmet hoca bunu başaramadığını Bursaspor müsabakasında ortaya koydu.

FATURA KİMLERE ÇIKAR?

Kocaelispor rakibi karşısında yediği iki hatalı golün faturasını birçok kişiye çıkar.

1-Kısaca Kocaelispor'da forma giyen futbolcular bu ligin futbolcuları olmadıklarını ortaya koydular. Kocaelispor futbolcuları bu ligde Balıkesir ekibinden sonra en yeteneksiz oyuncu grubu olduklarını ortaya koydular.

2-Kocaelispor futbolcuları sahada isteksiz bir oyun ortaya koyan mesleğine saygısı olmayan oyuncu grubu olduklarını ortaya koydular.

3-Kocaelispor olarak kötü yönetilen bir yönetime sahip bir ekibiz. Sezon başı Mustafa Reşit Akçay’a esir edilen, şimdi ise Mehmet Altıparmak hocanın kadro kurma ile sahada oyunu okuyamaması nedeniyle oyuncu değişiminde yaptığı yanlışlara neden olan bir ekip olduk.

4- Son iki maçta küme düşme hattında yer alan iki rakibimize yenilen bir ekip olarak daha hala hayal satan bir ekibiz.

5- Kocaelispor formasını giyen ve sahada yürüyen egoları yüksek olan sahada yüreklerini ortaya koymayan bir Kocaelispor ekibi olarak düşüyoruz beyler.

Kocaelispor Teknik adamı Mehmet Altıparmak daha hala kendilerine güvenmelerini isteyerek acaba Kocaelispor’u çiftlik olarak mı görüyor? Kocaelispor Kulüp Başkanı hani bundan sonra yenilmeyeceklerini söyledi. Ne söyleyecek gerçekten çok merak ediyorum.

TAKIMI KÖTÜ GÜNLERE DÜŞÜRENLERİ SORGULAYIN

Kocaelispor’un taraftarlarından Mehmet Açık, Denizli müsabakası sonrasında sosyal medya hesabından, 'Bu ilde Kocaelispor ve İzmit Belediye ekiplerimizin düşmelerini isteyenler var' diye yazmış. Mehmet kardeşimi Kocaelispor taraftarı olarak gerçekten her şeyini Yeşil Siyah aşkı olarak yaşadığını çok iyi biliriz. Fakat kendisine şunu söylemek isterim. Kocaelispor’un hiç kimse küme düşmesini istemez. Bunu çok iyi bilmesini isterim. Bu sözleri Kocaelispor’u ve İzmit Belediye Kadın Basketbol ekibini bu kötü günlerin içine getirenleri sorgulamasını isterim. Kocaelispor’u başarısız olmasını sağlayanları sorgulamasını isterim. Bu camiaya Kocaelispor’un başarısızlığına yol açanları sorgulamasını isterim. Kocaelispor’un başarısızlığının faturası ilk önce Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a kesilir.

İkinci olarak gerçekten başarısız olan ve Kocaelispor’u iyi yönetemeyen Kulüp Başkanı Engin Koyun ve yönetimine çıkar. Kocaelispor yanlış yönetimine yol veren ve ses çıkarmayan Hodri Meydan taraftar Grubu'na kesilir. Bir de Kocaelispor iyi yönetilmediği halde basın içinde yanlışa doğru diyen spor adamlarına kesilir.

KOCAELİSPOR TARİHİNİN EN BAŞARISIZ YÖNETİMİ

Kocaelispor yönetimi sezon başı ve ara transferde yapılan transferleri hangi kraterlere ve hangi mantığa göre yaptılar? Bu transferlerin yanlış olması Kocaelispor yönetiminin bu işi ne kadar bilmediğini ortaya koyar. Kocaelispor yönetiminden Vural Yıldız istifa ettiğini açıkladı. Bu demek Kocaelispor yönetiminin ne kadar hatalı yanlış çalışmalara imza attıklarının bir örneği oldu. Kocaelispor tarihinde başarısızlıklarımız oldu. Bunların nedenleri zor günler yaşadığımız yıllar da oldu. Fakat ne yazık bu sezon Kocaelispor’un başarısız yönetimi kadar hiçbir bir yönetim başarısız olmadılar. Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ve yönetim kurulu Kocaelispor tarihine en başarısız yönetimi olarak geçtiler.

BU İŞİN ŞAKASI KALMADI

Son olarak şunları söylemek isterim. Kocaelispor iyi gitmiyor dediğimde Kocaelispor Kulüp Başkanı, yönetim kurulu ve bazı spor adamları Süper Lig'e çıkacaklarını söylüyordu. Kocaelispor küme düşme potasına doğru gittiğini söylediğimde Kocaelispor Kulüp Başkanı, yönetim kurulu ve bazı spor adamları Play-Off oynarız diyorlardı. Kocaelispor küme düşüyor dediğimde Kocaelispor Kulüp Başkanı yönetim kurulu ve bazı spor adamları Küme düşme aklımızdan bile geçmiyor kalan maçlarımıza mağlup olmayacağız diyorlardı. Bursaspor müsabakası sonrasında Kocaelispor artık bu kötü kadrosuyla gerçekten küme düşmenin en büyük adayı olarak gözüktüğü ligde Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun, Yönetim Kurulu ve bazı spor adamları neler diyecekler. Kocaelispor camiasına hangi hayalleri satacaklar.

Bakın beyler bu işin şakası kalmadı. Kocaelispor’umuz düşüyor. Bundan sonra bırakın hayal satmayı, hayaller içinde yaşamayı gerçekleri görerek Kocaelispor’u kümede bırakın.

- Kocaeli Ses Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.seskocaeli.com/haber/9899774/engin-baskan-buna-ne-diyeceksin